Technologia

Mycie dachów – dlaczego to ważne

Niezależnie od materiału, z którego wykonany jest dach, już po kilku latach zaczynają na nim powstawać trudne do usunięcia osady – zabrudzenia sadzą, spalinami czy zanieczyszczenia przemysłowe. Obok nich rozwijają się mchy, porosty i grzyby, których obecność nie tylko psuje estetykę dachu, ale też może powodować szybsze niszczenie nawierzchni. Czy istnieje uniwersalny sposób na pozbycie się wszystkich zabrudzeń z dachu? Nasza praktyka podpowiada nam, że najskuteczniejszą metodą jest wykorzystanie myjek parowych.

Czyszczenie parowe dachów

To metoda, która wykorzystuje właściwości pary wodnej o bardzo wysokiej temperaturze, emitowanej na czyszczoną powierzchnię pod niewielkim ciśnieniem. Para ta zaskakująco skutecznie rozpuszcza wszelkie zabrudzenia – zarówno chemiczne jak i pochodzenia organicznego. Dzięki temu za jednym zamachem pozbywamy się z dachu przebarwień, zabrudzeń różnego typu oraz porastających go roślin. Zaletą tej metody jest jej zupełna nieinwazyjność – podczas czyszczenia parowego nie są wykorzystywane żadne silne środki chemiczne, rozpuszczalniki czy środki grzybobójcze. To bezpieczny sposób czyszczenia, który można z powodzeniem wykorzystywać na różnych nawierzchniach.

Co jeszcze można wyczyścić parą?

Nasze wydajne myjki przemysłowe wykorzystujemy również do czyszczenia elewacji, tarasów oraz wykonywania drobnych prac porządkowych w gospodarstwie domowym. Gwarantujemy sprawne mycie ścian zewnętrznych, chodników oraz nawierzchni balkonowych. Efekty pracy myjni parowej są widoczne natychmiast i długo się utrzymują.